Imagine Cup Etkisi

Yazdır PDF

Öğrenci iseniz, Imagine Cup’a katıldığınızda elde edeceğiniz deneyim eşsiz ve unutulmaz bir deneyimdir. En azından tanıdığım katılımcı öğrencilerden aldığım geri bildirimler bu yönde. Yaratıcılığı ve tutkuyu en üst düzeyde yaşamanın ve becerilerinizin sınırlarını zorlamanın yanı sıra dünyanın dört bir yanından uzmanlar ile tanışabilir ve kari...

Bilgisayarınızı 79 TL’ye Windows 8 Pro’ya Yükseltin…

Yazdır PDF

Windows 8 heyecanını bizimle paylaşanlara çok güzel bir haberimiz var. Windows 8’in son sürümünün piyasa çıkışından itibaren 31 Ocak 2013’e kadar çıktığında, Windows XP, Windows Vista, veya Windows 7’li PC’nizi sadece 79 TL’ye Windows 8 Pro’ya yükseltebileceksiniz. Üstelik eğer isterseniz, yükseltme sonrasında Windows 8 Pro içindeki “özellik ...

Live@edu’den Eğitim için Office 365′e…

Yazdır PDF

Live@edu’den Eğitim için Office 365′e…

Microsoft’un 2011 Kasım ayında deneme sürümünü yayınladığı yeni nesil bulut çözümü Eğitim için Office 365, Haziran 2012 sonu itibariyle Microsoft Live@edu’nun yerini almış bulunmakta. Peki Eğitim için Office 365’in Live@edu’dan farkı nedir ve bize getirdiği yenilikler nelerdir?

Microsoft Live@edu;

  • Her öğrenciye 10 GB kişisel Outlook Live e-posta he...

Hyper-V’de Bellek Yönetim İyileştirmeleri

Yazdır PDF

Windows Server 2012 Hyper-V’de bazı Dynamic Memory yapılandırma işlemleri sanal makine çalışır durumdayken yapılabiliyor. Daha yaygın bir ifade ile artık canlı bellek arttırmak mümkün. Windows Server 2012 Hyper-V üzerinde DM ile çalışan bir sanal makinenin o anki bellek miktarını sanal makineyi shutdown etmeden yükseltebilirsiniz.

Windows Server...

10 Maddede Windows Azure!

Yazdır PDF

10 Maddede Windows Azure!

Windows Azure, Bilişim Teknolojileri ile hedeflenen iş hedeflerini en hızlı ve çevik cevap verecek şekilde entegre etmeyi sağlarken, maliyetleri kontrol etmenin yanında kolaylaşan yönetim ile katma değerli işlere odaklanmaya da imkan tanıyor.

Neden Windows Azure bulutu diye sorduğumuzda ise karışımıza 10 maddede kısaca şu cevaplar çıkıyor:

1....