Kurumlar için Microsoft Masaüstü Sanallaştırma ve Sistem Bakımı Teknolojileri – MDOP

Yazdır PDF

Kurumlar için Microsoft Masaüstü Sanallaştırma ve Sistem Bakımı Teknolojileri – MDOP

Microsoft Desktop Optimization Pack (MDOP), Windows işletim sistemini yazılım güvenceli alan müşterilerimizin ek olarak lisansladığı bir uygulamalar paketidir.

Paketin içerisinde şirketinizin Bilgi Teknolojileri yönetimine yardımcı, farklı alanlarda hizmet sunan 6 araç bulunmaktadır:

App-V: Microsoft Application Virtualization, uygulamaları sanallaştırarak PC’lere yüklemek yerine, merkezden dağıtılan hizmetlere dönüştürüyor ve uygulama bakım ve yükseltme maliyetlerinde büyük tasarruf sağlıyor

MED-V: Microsoft Enterprise Desktop Virtualization, Windows 7′ye geçiş süreçlerinde uygulama uyumluluğu sorunlarını ortadan kaldırıyor.

DaRT: Microsoft Diagnostics and Recovery Toolset, arızalanan ya da açılmayan PC’lerin içindeki bilgilerin kurtarılması için araçlar içeriyor ve kurumsal bilginin kaybına engel oluyor.

AIS: Microsoft Asset Inventory Service, işletmenizin masaüstü yazılım ve donanım ortamına kapsamlı bir bakış açısı sunar, toplam sahip olma maliyetinizi düşürür ve lisans uyumluluğunuzu geliştirir.

MBAM: Microsoft BitLocker Administration and Monitoring, kurumunuzda BitLocker kurulumunu, merkezi yönetimini ve şifre geri kazanımını basitleştirir, sabit ve taşınabilir sürücülerin şifrelenme durumunun takibi ve raporlanması ve tedariğini merkezileştirir, ve teknik destek maliyetlerini düşürür.

AGPM: Microsoft Advanced Group Policy Management, Bilgi Teknolojileri personelinin kurum bünyesindeki bilgisayarların güncel tutmasını, daha çok kontrol olanaklarını, daha az kesinti süresini ve daha düşük toplam sahip olma maliyetini mümkün kılar.

MDOP için bazı referanslardan bahsedecek olursak,

App-V, BMW’de uygulama kurulumunu %50 oranında hızlandırdı ve BMW Bilgi Teknolojileri çalışanlarının güncelleştirmeleri 15 dakika içerisinde sıralayabilmelerini sağladı.

Siemens AG, bilgisayarlarının güvenliği için MBAM kullanıyor, BitLocker yönetimini basitleştirmiş olarak Bilgi Teknolojileri kaynaklarını stratejik hedefleri doğrultusunda daha efektif kullanabilir.

Dell, MED-V kullanıyor. Uygulama kurulumu daha hızlı, masaüstü bilgisayarlar daha tutarlı ve kullanıcı üretkenliği de artışta.

Siz de MDOP paketine sahip olmak isterseniz Microsoft bayilerinden Windows yazılım güvencesi lisanslarının yanısıra MDOP’u da talep edebilirsiniz.

MDOP hakkında teknik makaleler için buraya, MDOP içindeki ürünler hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayınız.

Daha Fazla :

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile