System Center 2012 Release Candidate (RC) Oldu!

Yazdır PDF

17 Ocak 2012 tarihinde yapılan global duyurumuzla beraber System Center 2012 ürünü RC seviyesine ulaştı. Bu lansmanın bizim için önemli noktalarından biri ise tüm dünyadaki referans müşterilerden bir tanesinin de Türkiye’den DenizBank’ın olmasıydı. Bu duyuruyla beraber Microsoft’un Özel Bulut vizyonuyla ilgili bir çok önemli bilgi de paylaşıldı.

System Center 2012 Release Candidate (RC) Oldu!

System Center 2012 Veri Merkezi ve Bulut Yönetim Ürünleri ile kurumlar artık sadece veri merkezi, sunucu ve istemcilerini değil, ortak araçları kullanarak hem Özel Bulut hem de Genel Bulut uygulama ve servislerini yönetebileceklerdir. Var olan veri merkezi yatırımları korunurken, BT’nin Servis olarak (IT as a Service) sunulmasını sağlayan System Center 2012 ürünleri esnek ve düşük maliyetli Özel Bulut kurulumlarının temelini oluşturur.

System Center 2012 bulut ve veri merkezi yönetim çözümleri:

  • Özel ve Genel Bulut uygulama ve servisleriniz için size ortak yönetim araçları sunar.
  • Var olan veri merkezi yatırımlarınızı korurken, iş gruplarınıza kendi kendine kullanım modelini de içeren esnek ve düşük maliyetli bir Özel Bulut yapısı sunmanıza olanak sağlar.
  • Derinlemesine uygulama bilgisi ve Servis merkezli yaklaşımıyla sizin üstün ve tahmin edilebilir uygulama hizmet seviyeleri sunmanıza olanak sağlar.

mstr

Microsoft Özel Bulut Çözümlerinin en temel 4 avantajı aşağıdaki maddelerden oluşmaktadır.

  • Uygumalar Hakkında En Yüksek Seviyede Bilgi: Microsoft Özel Bulut Çözümleri, uygulama seviyesinde izleme ve yönetim ve tüm süreçlerin otomasyonu ile uygulamaların hizmet olarak sunulmasını sağlar.
  • Uçtan Uca Platformlar Arası Destek: Microsoft Özel Bulut Çözümleri; farklı donanım, heterojen sanallaştırma platformları (Hyper-V, XenServer, VMware), işletim sistemleri (Windows, Linux), ve uygulama geliştirme platformları (.NET, Java, Ruby, Python) destekleyerek müşterilerinin var olan yatırımlarını korumasını sağlar.
  • Sizin Koşullarınızda Bulut: Microsoft, Özel Bulut ve Genel Bulut yapıları için ortak sanallaştırma, yönetim, kimlik ve uygulama geliştirme araçları sunarak müşterilerine Bulut Bilişim ihtiyaçlarında en yüksek esnekliği sunar.
  • Sınıfının En İyi Performansı: Microsoft Sanallaştırma Platformu Hyper-V; Exchange, Sharepoint ve SQL gibi Microsoft iş yükleri için en iyi performansı ve en yüksek ölçeklenebilirliği sunar.

mstr

17 Ocakta yapılan duyurunun önemli noktaları arasında şunlar vardı:

  • System Center 2012 RC sürümü global olarak duyuruldu.
  • System Center 2012’nin lisanslama politikasındaki değişiklikler açıklandı ve System Center ürün ailesi sadece entegre suite olarak ve sadece 2 SKU ile (Standard ve Datacenter) olarak sunulacağı açıklandı
  • System Center 2012’yi daha RC aşamasında Production ortamında kullanan T-Rowe Price, Unilever, Lufthansa, Egged ve Denizbank örnekleri dünyaya tanıtıldı. Burada Türkiye’den Denizbank örneği hepimiz için gurur verici bir tabloydu.

mstr

Yeni duyurulan bazı kaynaklar ise şöyle:

TechNet Home Page, System Center TechCenter ve TechNet Library sayfaları System Center 2012 içerikleri ile güncellendi

mstr

Bu kaynakların sizler için çok faydalı olacağına inanıyoruz.

Daha Fazla :

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile