Belgelerinize İçindekiler Tablosu Ekleme

Yazdır PDF

İçindekiler tablosu dosyada oluşturduğunuz başlıkların listesidir. İçindekiler tablosunu kullana­rak dosya içindeki konular hakkında kolayca bilgi edinilebilir. Tez, Kitap, Kullanma Kılavuzu, Ders notu gibi dosyalara kolayca içindekiler tablosu yapmak mümkündür. İçindekiler tablosunu oluşturmak için konu başlıklarını Başlık1, Başlık2…Başlık9 stillerini kullanarak biçimlendirmeniz gerekmektedir.

İçindekiler Tablosu İçin Girdileri İşaretleme

İçindekiler tablosu oluşturmanın en kolay yolu, yerleşik başlık stillerini Başlık1, Baş­lık2…..Başlık9 kullanmaktır. İçindekiler tablosunda yer alacak başlıkları işaretlemek için;

1. Başlık stilini uygulamak istediğiniz başlığı seçin.

2. Giriş sekmesi -> Stiller grubunda istediğiniz başlık stilini tıklayın. Başlık1, Başlık2… Örne­ğin, ana başlık stilinde olmasını istediğiniz metni Başlık1 olarak biçimlendirin.

Belgelerinize İçindekiler Tablosu Ekleme

3. İçindekiler tablosunu eklemek istediğiniz yere tıklayın. Eğer dosyanın en başına ek­leme yapacaksanız CTRL+HOME tuşlarına basıp, dosyanın baş tarafına gelin.

4. Başvurular sekmesi -> İçindekiler aracını tıklayın.

5. İçindekiler tablolarından uygulamak istediğiniz stili tıklayın.

Belgelerinize İçindekiler Tablosu Ekleme

HATIRLATMA

Belgenize başlık veya başka bir içindekiler tablosu girdisi eklediyseniz veya kaldırdıysanız, içinde­kiler tablosunu hızla güncelleştirebilir veya silebilirsiniz.

  • Başvurular sekmesi -> İçindekiler Tablosu grubunda Tabloyu Güncelleştir ile içindekiler tablosunda yaptığınız değişiklikleri güncelleyebilir, İçindekiler Tablosunu Kaldır ile silebilirsiniz.

Daha Fazla :

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile