Live@edu ile Öğrencilerinizi Geleceğe Hazırlayın!

Yazdır PDF

Live@edu ile Öğrencilerinizi Geleceğe Hazırlayın!

Düşük bir maliyetle okulunuza daha iyi bir hizmet sağlamak ister misiniz?

E-posta ortamınızın temel kontrol özelliklerini elinizde tutarken, e-posta ortamınızı buluta taşımak ister misiniz?

Bu iki soruya cevabınız evet ise, sizi Microsoft Live@edu ile tanıştıralım. Live@edu, 10 GB’lık posta kutusu büyüklüğüyle Exchange 2010 üzerinde çalışan ücretsiz bir e-posta servisidir. Live@edu, okulunuzun ismi ve logosuyla özelleştirilebilen alışılmış ve güvenilir bir Outlook Web Access (OWA) deneyimi sunar.

Live@edu ile öğrencileriniz, okul alan adı uzantılı posta hesaplarını okuldan mezun olduktan sonra da kullanma şansına sahip olurlar. 25 GB’lık dosya depolama alanı ile Live@edu, aslında e-posta servisinden daha fazlasını öğrencilerinize sunar. Bunun dışında Live@edu, okulunuzdaki iş birliği ve iletişim ortamını kuvvetlendirecek takvim, döküman paylaşımı, anlık mesajlaşma, görüntülü sohbet, mobil e-posta erişimi ve benzer bazı servisleri de barındırır.

Daha ilk günden, iş hayatına hazırlanmaları anlamında en profesyonel araçları öğrencilerinize sunarak okulunuzu bir adım öne geçirebilir ve potansiyel öğrencilerinizi bu şekilde etkileyebilirsiniz. Live@edu, Windows, Mac ve Linux işletim sistemlerinde yaygın kullanılan tarayıcılar ile uyumludur. Live@edu, ücretsiz olmasının yanında kurulumu ve yönetimi kolay bir servistir.

Şimdi Live@edu ve beraberinde gelen Microsoft Live Servisleri’ne yakından bakalım.

 • Microsoft Outlook Live: 10 GB posta kutusu ve zengin özellikleriyle bulutta ve ücretsiz e-posta.Live@edu ile Öğrencilerinizi Geleceğe Hazırlayın!
 • E-posta hesabınızı mezun olduktan sonra da kullanın.
 • 10 GB’lık posta kutusuna ve 18 MB’lık e-posta eklentisi büyüklüğüne sahip olun.
 • E-postalarınızı spam ve virüslerden koruyun.
 • Sesli ve görüntülü konuşma, uygulama paylaşımı, dosya transferi ve daha fazlasıyla Outlook Live üzerinden anlık mesajlaşın.
 • Diğer kişisel e-posta hesaplarınızı Outlook Live üzerinde tek bir ekrandan yönetin.
 • ActiveSynch özelliğini destekleyen mobil cihazlar(Windows Phone, iPhone, Android) üzerinden e-postalarınıza, kişilerinize ve takviminize her an her yerden erişin.
mstr
 • Microsoft Office Web Apps: Dünya çapında en yaygın kullanılan iş zekası araçları Word, Excel, PowerPoint ve OneNote’u çevrimiçi olarak kullanın.
  Live@edu ile Öğrencilerinizi Geleceğe Hazırlayın!
 • İnternete bağlı her türlü PC veya Mac üzerinden çevrimiçi dökümanlarınıza her an her yerden –evden, sınıftan, kütüphaneden- erişin.
 • Şifre korumalı bir ortamda dosya ve dökümanlarınızı kolaylıkla depolayın .
 • Bilgisayarınızda Microsoft Office olmasa dahi çevrimiçi dökümanlarınızı görüntüleyebilirsiniz, bu dökümanlarınız üzerinde bazı temel düzenlemeleri yapabilirsiniz.
 • Dökümanlarınıza kimlerin erişebileceğine veya kimlerin dökümanlarınız üzerinde değişiklik yapabileceğine siz karar verin.
 • Dökümanlarınızı(Excel Spreadsheet ve OneNote not defteri) eş zamanlı olarak görüntüleyin ve düzenleyin; gerçek zamanlı olarak kimlerin döküman üzerinde işlem yaptığını izleyin.
 • Microsoft Office tecrübesini, bilgisayarınızda kurulu Microsoft Office olmadan çevrimiçi dökümanlarınız üzerinde yaşayın.
 • Daha zengin özelliklere ihtiyaç duyduğunuz taktirde, çevrimiçi dökümanlarınızı Microsoft Office Web App’ten tek bir tıkla masaüstünüzdeki Microsoft Office programında açıp görüntüleyin ve düzenleyin.
 • Dosyalarınıza mobil cihazlardan erişin ve dosyalarınızı görüntüleyin.
 • Tüm bu servisler Windows Live SkyDrive üzerinden ücretsiz sunulur.
mstr
 • Windows Live SkyDrive: 25 GB çevrimiçi depolama alanı, üstelik ücretsiz.
 • 25 GB çevrimiçi depolama alanına ücretsiz sahip olun.Live@edu ile Öğrencilerinizi Geleceğe Hazırlayın!
 • Dökümanlarınızı, fotoğraflarınızı ve Microsoft Office dosyalarınızı depolayın, tüm dökümanlarınıza çevrimiçi olarak erişin ve bunları paylaşın.
 • İnternet erişiminizin olduğu her yerde web özelliğine sahip pek çok mobil cihazdan dosyalarınıza çevrimiçi olarak erişin, fotoğraflarınızı görüntüleyin.
 • Şifre koruması sayesinde kimin hangi dökümanlarınıza erişebileceğine siz karar verin.
 • Sürükle Bırak: Sürükle bırak özelliği sayesinde, bilgisayarınızdaki dökümanları SkyDrive’a yüklemek oldukça kolay. (Microsoft Silverlight’ın PC’de yüklü olmasını gerektirir. Silverlight ücretsiz bir eklentidir.)
 • Arkadaşlarınızla bir proje üzerinde mi çalışıyorsunuz? Paylaşılmış klasörler sayesinde tüm takım dökümanları yükleyebilir, indirebilir ve bu dökümanlar üzerinde iş birliği yapabilir.
mstr

Okulun Bilgi İşlem Birimi olarak, ücretsiz bir bulut e-posta servisi olan Microsoft Live@edu ile öğrencilerinize tüm dünyada en yaygın kullanılan profesyonel araçları sunmanın ayrıcalığını yaşarken, aynı zamanda mevcut e-posta servisiniz için ayırdığınız bakım maliyetlerini ve sistem güncellemelerini azaltın.

En son teknolojileri, öğrencilerinize her an, her yerden ve hemen her cihazdan erişebilecekleri şekilde sunun. Outlook Live e-posta servisi ile öğrencileriniz okul alan adı uzantıılı posta adreslerine hemen sahip olacaklar ve dahası bu hesaplarını mezun olduktan sonar da kullanabilecekler. Öğrencileriniz, Windows Live ID’si ile diğer Windows Live servislerine de görünmez şekilde erişme imkanına sahip olacaklar.

Öğrencilerinizin bir sonraki hedefi akademik kariyerlerine devam etmek veya iş hayatına atılmak olabilir. Öğrencilerizin bu yöndeki seçimleri ne olursa olsun, Microsoft teknolojileri öğrencilerinizin daha iyi zaman yönetimi yetenekleri geliştirmelerine ve başarılarını sergilemek anlamında kişisel bir portfolio geliştirmelerine yardımcı olur.

Live@edu, var olan Microsoft yatırımlarınız ve uygulamalarınızla kolayca entegre edilebilir ve bu sayede bulutta olan ve bulutta olmayan servislerinizin birlikte sorunsuzca çalışmasına imkan tanır. Üzerindeki virus, spam ve kimlik avı saldırılarına karşı geliştirilmiş koruma teknolojileri ile okulunuzun çevrimiçi güvenliğini garanti altına alırken sizin de buluta geçişinizi kolaylaştırır. Siz de okulunuzu Live@edu’ya ücretsiz bir şekilkde hemen kaydettirebilir ve Live@edu’dan faydalanmaya hemen başlayabilirsiniz.

Live@edu’ya kayıt olmak için http://mstr.to/z5ocJu veya sunulan hizmetlerle ilgili detaylı bilgi almak için http://mstr.to/y2AH0z adresini ziyaret edebilirsiniz.

Daha Fazla :

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile