Bulut Neredeyse Microsoft Orada!

Yazdır PDF

Microsoft olarak gerek Türkiye gerekse tüm dünyada son dönemde en fazla yatırımı bulut bilişim teknolojileri üzerine yapıyoruz. Yıllık 9.5 milyar dolarlık Ar-Ge bütçemizin en önemli bölümünü bulut teknolojisine ayırıyoruz. Amacımız en büyük şirketlerden KOBİ’lere, girişimcilerden bireylere kadar herkesi bulut’un avantajlarından faydalandırabilmek. Bu nedenle artık dünyada ve Türkiye’de içinde bulut teknolojisi olan her çözümde mutlaka Microsoft olarak varız.

Bulut Neredeyse Microsoft Orada!

Bulut üzerinde sunduğu hizmetlere 15 yıl önce Hotmail ile başlayan Microsoft, bugün en büyük şirketten en küçüğüne ve bireylere kadar herkesi bulut’un avantajlarından faydalandırıyor. Bulut servisleri ile iletişimden birlikte çalışma uygulamalarına; iş uygulamalarından veri depolamaya; yönetimden altyapı servislerine kadar en kapsamlı hizmet portföyünü sağlıyoruz. Avantajımız kurumlara uygulama ihtiyaçları doğrultusunda seçim yapabilme fırsatı sağlayabilmemiz.

Bulut Neredeyse Microsoft Orada!

Live topluluğu gibi yaygın bireysel, Office 365 gibi kurumsal servislerinden oluşan hizmetlerimizin yanı sıra Windows Azure gibi zengin uygulama ve web servisi geliştirme platformumuz ile buluttaki en iddialı ve öncü şirketiz. Gerek kendi sunduğumuz, gerekse iş ortaklarımız ile birlikte geliştirdiğimiz bulut çözümlerimiz günümüz rekabetçi ortamında kurumlara, düşük maliyet, kolay yönetim ve verimlilik sağlıyor. Bu hizmetler kullanıma göre ücretlendirilebilmesinin yanı sıra kurumlara BT yatırımlarında esneklik, çok kullanıcılı ortamlarda da paylaşım imkânı kazandırıyor. Bu noktada blogumuzda yer alan Bulut Bilişim ve Süreklilik başlıklı yazıyı okumanızı da öneririm.

Her fırsatta belirttiğimiz gibi Türkiye’nin bilişim gücü olarak, Türkiye’nin sürdürülebilir büyümesinde kritik rol oynayan işletmelerin ve girişimcilerin teknoloji ile büyümesine odaklandık. Ülkemiz ekonomi alanında son yıllarda gösterdiği performans ile göz dolduruyor. Ancak bu büyümeyi sürdürülebilir kılmak için Brezilya, Rusya, Çin gibi ülkelerle rekabet edebilmemiz gerekiyor. Bu ülkelere baktığımızda Türkiye’nin maalesef KOBİ’ler tarafında rekabet gücü açısından zayıf kaldığını görüyoruz. Çünkü Türkiye’de faaliyet gösteren yaklaşık 2 milyon 300 bin KOBİ istihdamın yüzde 77’sini sağlamasına rağmen ekonomiye katkılarının sadece yüzde 23 ile sınırlı kalıyor.

Türkiye’nin dünyanın 10 büyük ekonomisi arasına girebilmesi için KOBİ’lerin bilişime devrimini gerçekleştirerek rekabet güçlerini artırmaları gerekiyor. Bulut teknolojileri ise bu noktada KOBİ’lere söz konusu sıçramayı gerçekleştirebilmeleri için önemli bir fırsat sunuyor. Çünkü bulut sayesinde büyümeyi hedefleyen kurumlar büyük kuruluşların yararlandıkları teknolojilere aynı erişim imkânına sahip oluyorlar. Ayrıca KOBİ’ler bulut sayesinde donanım ve yazılım satın alma, lisans güncelleme, sistem işletime için büyük yatırımlar yapma zorunluluğundan kurtularak teknolojiye değil kendi işleriyle uğraşmaya hem zaman hem de maddi kaynak ayırabiliyorlar. Bu yüzden Microsoft Türkiye olarak bulut sayesinde teknolojinin gücünü sunabileceğimiz her şirketin ülkemizin geleceği için önemli bir adım olacağına inanıyoruz.

Bulut Neredeyse Microsoft Orada!

Kurumlarımızın rekabetçilikte atılım gerçekleştirebilmeleri ve bu teknolojilere ulaşabilmelerini sağlamak için iş ortaklarımız ile bulut teknolojileri alanındaki sunduğumuz hizmetlerimizi her geçen gün daha da zenginleştirerek onlara daha fazla değer yaratmaya devam edeceğiz.

Daha Fazla :

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile