PowerPoint 2010 ile Sunularınızı Bölümler Halinde Yönetin

Yazdır PDF

Microsoft PowerPoint 2010 ile sunumunuzu bölümlere ayırabilir, böylece slaytları daha kolay yönetebilirsiniz. Örneğin, şirketinizin faaliyetlerini tanıtacağınız bir sunum hazırlıyorsunuz. Satış, Pazarlama, İş Geliştirme gibi farklı bölümler ile sunumuzu bölümlere ayırabilirsiniz. Böylece Satış slaytları nerede başlıyordu, Pazarlama slaytları nerede başlıyordu gibi slaytları tek tek kontrol etme sıkıntısından kurtulursunuz.

Bölümler (Section) eklemek için aşağıdaki yöntemlerden biri kullanılır.

1. Görünüm -> Normal veya Görünüm -> Slayt Sıralayıcısı görünümünde iken section (bölüm) eklemek istediğiniz 2 slayt arasındaki boşluğa sağ tıklayıp, Bölüm Ekle seçeneğini tıklayın.

PowerPoint 2010 ile Sunularınızı Bölümler Halinde Yönetin

2. Görünüm -> Normal veya Görünüm -> Slayt Sıralayıcısı görünümünde iken Section (Bölüm) eklemek istediğiniz 2 slayt arasındaki boşluğa tıklayıp, Giriş sekmesini -> Bölüm (Section) komut düğmesini ve Bölüm Ekle seçeneğini tıklayın.

3. Başlıksız Bölüm eklenir. Eklenen isme sağ tıklayıp, Bölümü Yeniden Adlandır seçeneğini tıklayıp, bölüm ismi girin.

PowerPoint 2010 ile Sunularınızı Bölümler Halinde Yönetin

 

HATIRLATMA

  • Bölüm Kaldır seçeneği ile Section (Bölüm) sildiğinizde, sadece bölümler silinir. Slaytlarınız silinmez.
  • Bölüm (Section) Detaylarını Gizleme-Görüntülemek için, Görünüm -> Normal veya Görünüm -> Slayt Sıralayıcısı görünümünde iken ilgili Section (Bölüm) önündeki detayları gizle-görüntüle simgesini veya Giriş -> Bölüm komut düğmesi altındaki açılır oku tıklayın. Tümünü Daralt ve Tümünü Genişlet seçeneklerini tıklayın. Tüm bölümler gizli iken istediğiniz bir tanesini görüntüleyip, sadece o bölümde çalışabilirsiniz.
  • Bölüm (Section) Taşıma veya Silmek için, Section (Bölüm) taşımak için, taşımak istediğiniz Bölüm ismine Sağ Tıklayıp, Bölümü Yukarı taşı veya Bölümü Aşağı Taşı seçeneklerinden uygun olanı tıklayın. Section (Bölüm) silmek-kaldırmak için, silmek istediğiniz Bölüm ismine Sağ Tıklayıp Bölümü Kaldır veya Bölümü ve Slaytları Kaldır veya Tüm Bölüm Sil-Kaldır seçeneklerinden uygun olanı tıklayın.

Daha Fazla :

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile