Collezione Satış Noktalarını Microsoft Dynamics AX ile Yönetiyor!

Yazdır PDF

 

Collezione Satış Noktalarını Microsoft Dynamics AX ile Yönetiyor!

Perakende sektörü çok hızlı gelişen ve dinamik bir sektör olduğu için kullanılan iş uygulamalarının da gerçekten esnek ve hızlı şekilde geliştirilebiliyor olması önemli bir ihtiyaç. 1987 yılında kurulan ve perakende hazır giyim sektörünün liderlerinden Collezione’de Türkiye’de 262 ve yurt dışındaki 50 satış noktasını daha etkin yönetmek ve karar vericilere daha hızlı ve güvenilir bilgi aktarmak için bilgi sistem altyapısında revizyon kararı aldı.

Bu anlamda başlayan arayışını Microsoft Dynamics AX ile neticelendiren Collezione; taktiksel ve stratejik düzeyde hızlı ve doğru kararlar alabilmek, milyonlarca kayıttan oluşan veriyi kısa süre içerisinde anlamlı bilgiye dönüştürmek, tüm raporları ortak ve tek veritabanından alabilmek amacı ile Microsoft Dyanmics AX kurulumunu gerçekleştirdi. Bu sayede işletme ve birimler arasında süreç entegrasyonu da sağlayan Colleizone, organizasyon şemasıyla birebir ilişki içerisinde olan bir ERP alt yapısı kurdu. Doğru zamanda, doğru ürünü, doğru fiyatla, doğru müşteriye, doğru yerde sunuyor olmak amacı ile kurulan sistem, verimlilik ve karlılık artışında önemli katkı sağladı.

Colleizone Genel Müdür Yardımcısı Cemil Yıldız, Microsoft’un dünya genelinde perakende sektörüne olan stratejik yaklaşımının aldıkları bu kararda önemli bir yeri olduğunu vurguluyor. Sektörün Microsoft Dynamics tarafından sunulan altyapıya çok ihtiyaç duyduğunu; esnek alt yapısı, ara yüzünün sadeliği ve sağladığı kullanım kolaylıkları ile perakende sektörünün uzun yıllardır aradığı çözümü sağladığını düşünüyor.

Stok, Satış, Satın Alma, Muhasebe ve İnsan Kaynakları Yönetimi gibi temel ERP modüllerini ilk etapta devreye alan, sonrasında Zincir Mağazalar Yönetimi modülünün uygulanmasını da projenin ilk fazının kapsamına dâhil eden Colleizone, perakende açısından büyük önem arz eden satış noktalarındaki kasalarla entegrasyonu da sağlayarak, projenin en önemli adımlarından birini de başarı ile tamamladı.

Collezione Satış Noktalarını Microsoft Dynamics AX ile Yönetiyor!

Kendilerine özel modülleri de Microsoft Dynamics AX’ın çok katmanlı geliştirme mimarisi ile geliştiren Colleizone, bu sayede kullanıcıların ihtiyaç duyabilecekleri tüm temel performans göstergesi ve raporlama verilerini AX üzerinden alabilme imkanına sahip oldu. Tüm süreçlerin tek bir paltformda olması, ihitiyaç duyulan her türlü bilgiye erişimi kolaylaştırırken, karar vericilerin istedikleri analizlere hızlı bir biçimde erişmesini sağladı.

Uygulamayı gerçekleştiren iş ortağımız AXIS’in Genel Müdürü Atilla Filizler, bu projenin başarısında en önemli etkenler olarak Microsoft Dynamics AX platformunun fonksiyonel zenginlik ve esnekliğini, Collezione üst yönetimi tarafından sağlanan desteği ve hem AXIS hem de Collezione proje ekiplerinin özverili çalışmaları olduğunu belirtiyor.

Collezione Başarı Hikayesi’ni aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz;

Doğru ürün, doğru ekip ve doğru yönetimle Colleizone’nin başarıya ulaştığını ve yaşanan hızlı büyümeyi en etkin şekilde destekleyecek alt yapıya kavuştuğunu belirtmekte yarar görüyorum. Böylesi önemli başarı hikayelerimiz ile sizlerin karşısına çıkmaya devam etmek dileğiyle…

Daha Fazla :

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile