Windows 8 Tüketici Önizleme – Client Hyper-V

Yazdır PDF

Microsoft’un bir sonraki son kullanıcı işletim sistemi olarak geliştirilen Windows 8 için geçtiğimiz ay bir Tüketici Önizleme dağıtımı yaymlanmıştı. Beta olarak da adlandırabileceğimiz bu dağıtımı şuradan indirebilir, yeni Windows 8 ile ilgili bazı püf noktalarını Onur Altıntaş’ın Windows 8 Tüketici Önizleme Sürümü yazısından okuyabilirsiniz.

Windows 8 Tüketici Önizleme – Client Hyper-V

Windows 8 son kullanıcı sürümünde yer alan birçok heyecan verici özellik arasında en çok dikkat çekenlerden birisi de hiç şüphesiz Client Hyper-V. Makine sanallaştırması noktasında Hyper-V desteğini arkasına alan Windows 8, üçüncü parti yazılımlara ihtiyaç duymadan başarılı, performanslı ve güvenli makine sanallaştırması gerçekleştirirebiliyor. Client Hyper-V sayesinde, Windows 8 çalıştıran ve donanımsal ön gereksinimleri karşılayan diz üstü, masa üstü ve hatta tablet sistemlerde bile birden fazla sanal işletim sistemini paralel olarak çalıştırabilmek mümkün. Öncelikli hedef kitlesi BT Uzmanları ve Yazılım Geliştiriciler olan Client Hyper-V üzerindeki misafir işletim sistemleri 32bit veya 64bit Windows sistemler olabileceği gibi, Linux türevi işletim sistemleri de olabiliyor.

Windows 8 Client Hyper-V ile ilgili daha fazla detay ve özellik demoları için 50dk’lık Türkçe sunum kaydını izleyebilirsiniz.

Daha Fazla :

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile