Hayal Okulu

Yazdır PDF

“Bugünün liderleri, yarının liderlerini yetiştiriyor” diyerek yola koyulduğumuz Hayal Okulu, ilk mezunlarını vermeye hazırlanıyor.

Microsoft Türkiye ve YGA işbirliğiyle hayata geçirdiğimiz “Hayal Okulu” projemiz, gönüllülerimizin katılım sürekliliği ve küçüklerimizin hevesli çabalarıyla son sürat devam etmekte.

Hayal Okulu

 


Program, parlak yetim öğrencilerin Microsoft Türkiye gönüllüleri tarafından bir yıl boyunca eğitilmesinden oluşuyor. Ayda bir kaç saatimizi ayırarak  geleceğin sosyal sorumlu, çift kanatlı liderlerinin gelişimine katkıda bulunabilmek hepimize müthiş heyecan veriyor. Katılımcılarımız Oku&Düşün&Paylaş seanslarında veya Bilgisayar, İngilizce, Müzik, Resim veya Fotoğrafçılık derslerinde gönüllü öğretmen oluyorlar. Öğrencilerimizle geçirdiğimiz saatler boyunca salt onları bu konularda eğitmek değil, onlardan edinmek de mutluluk verici. Hayalgücünü, engelsizliği, yapabilirliliği, inanmanın limitsizliğini yeniden yeniden keşfediyoruz onlarla. Çocuklarımızın bu süreç boyunca bilgi birikimi ve yeteneklerinin gelişimini izlemek ise, gurur veriyor.

 Hayal Okulu

Amacımız bu öğrencilerimize eşit fırsat şansı yaratmak, hayallerini en kısa ve kolay yolla yakalayabilmeleri adına onlara ümit verebilmek.

Hepimizin içinde bir çocuk var aslında. Bu çocukla iletişimi kesmemenin, heyecanı yitirmemenin kazancı çok büyük. Çocukların bakış açılarındaki duruluk, düş kurarkenki sınır tanımazlık ilhamlandırıyor bizleri. Ulu Önder’in 23 Nisan’ı Çocuk Bayramı olarak çocuklara hediye etmesinde, kimbilir, biz büyüklere de bir mesaj vardır belki; çocuksu yanımızı anımsamak gibi…

Hayal Okulu

Hayalimiz, İstanbul Ofisimizde başlattığımız programı önce OrtaDoğu ve Afrika Bölgesi ve ardından tüm dünyaya yaymak. Tıpkı Microsoft gibi, bir çok hayata dokunan, dünyaca bilinen ve uygulanan bir program olmasını istiyoruz.

Tüm çocukların Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor; büyüklere, bu güzel bayram vasıtasıyla, içlerindeki çocuğu hatırlamalarını diliyoruz.

 

Daha Fazla :

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile