Imagine Cup 10 Yaşında!

Yazdır PDF

Bu yıl 10. kez düzenlediğimiz ImagineCup yarışmasının yazılım tasarımı kategorisindeki Türkiye finallerini 13 Nisan Cuma günü Microsoft Türkiye ofisinde büyük bir heyecan ile gerçekleştirdik. Finale kalan davetli 5 proje ekibi çalışmalarını kendilerine ayrılan 15 er dakikalık zaman diliminde juri üyeleri, öğrenci ve akademisyenlerden oluşan 100’ün üzerinde davetliye sundu.

Açılışını Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Melek Pulatkonak’ın yaptığı yarışmaya ikide misafir konuşmacı katıldı. İlk misafir konuşmacı, Microsoft’un öğrenci programları yöneticisi Ashwin Karuhatty, davetlilere Imagine Cup’ın tarihçesi ve öğrencilere kazandırdığı beceriler konularında bilgi verdi. Sonrasında, akademi ve bilişim sektöründeki çalışanlardan oluşan 11 kişilik juri ekibi, 5 takım arasından birinciyi yani Türkiye’yi Avusturalya-Sydney’deki dünya finallerinde temsil edecek olan takımı belirledi.

imaginecup.com adresinde belirtilen değerlendirme kriterleri kullanılarak belirlenen ilk üç takım şu şekildedir:
Birinci Repharm takımı, Osmangazi Eskişehir Üniversitesi
İkinci TGW takımı, Erciyes Üniversitesi
Üçüncü PainSensor takımı, Karadeniz Teknik Üniversitesi

Yarışma programının ikinci misafir konuşmacısı, Casper bilgisayar CEO’su Charlotte Ann Lamprecht, davetlilere teknolojini gelişimi ve gelecek kariyer planlamaları hakkında yardımcı olabilecek konularında bilgi verdikten sonra dereceye giren ilk üç proje ekibi üye ve danışmanlarına 15 adet Casper marka laptop hediye etti.

Şimdi tüm heyecan ve enerjimiz ile 6-10 Temmuz 2012 tarihleri arasında Avusturalya’nın Sydney şehrinde gerçekleştirilecek olan dünya finallerine hazırlanıyoruz. Bu süreçte, birinci olan Repharm takımına sizlerinde desteğini bekliyor, Imagine Cup 2013 için genç yetenekleri hazırlanmaya davet ediyoruz. Şimdi hedef dünya finalleri!

Daha Fazla :

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile