Kariyerinizi Bulut’a Taşıyın…

Yazdır PDF

Kariyerinizi Bulut’a Taşıyın…

Microsoft Certified Solutions Expert (MCSE), günümüz teknoloji gereksinimleri ve çözümleri için tüm Microsoft tarafından baştan oluşturulmuş, yeni bir sertifika programıdır. 

Microsoft, Bulut Bilişim çözüm becerileri başta olmak üzere daha geniş ve daha derin bir teknoloji çözüm becerileri doğrulaması sistemi oluşturacak sertifikasyon programını yeniden tasarladı. En geçerli ve saygı duyulan sertifika programlarından biri olarak Microsoft, yeni teknoloji çözümleri oluştukça BT Profesyonellerinin ve Yazılım Geliştiricilerinin becerilerini güncel tutmak için bir yol çizmektedir.

Sadece Adı Değişmedi, Tamamen Baştan Oluşturuldu

Microsoft Certified Solutions Expert (MCSE) sertifikası çözümleri vurgulamaktadır

Microsoft’un teknoloji çözümlerini geliştirmek, uygulamak ve sürdürmek için gereken beceri setlerini doğrulamak için sertifikaları yeniden tasarlayarak baştan oluşturduk. Bu sertifikalar, geniş ve derin beceri setlerine sahip BT Profesyonelleri ve Yazılım Geliştiricileri içindir.

Sertifikalar üç beceri düzeyinde sunulmaktadır:

Microsoft Certified Solutions Associate (MCSA)

Associate (Ortak) düzeyi, Expert (Uzman) düzeyi sertifikası almak için bir ön gereksinimdir. Bu sertifika, BT sektöründe ilk işinizi almak için gereken temel becerileri kazandığınızı gösterir.

Microsoft Certified Solutions Expert (MCSE) ve Microsoft Certified Solutions Developer (MCSD)

Expert (Uzman) düzeyi, sürekli değişen teknoloji ortamında becerilerinizin en yeni Bulut teknolojilerini uygulayacak düzeyde olduğunu gösteren, Microsoft’un en önemli sertifika setidir. Microsoft Certified Solutions Expert (MCSE), Microsoft teknoloji çözümleriyle çalışma konusunda uzmanlığı olan BT Profesyonelleri içindir. Microsoft Certified Solutions Developer (MCSD), Microsoft yazılım geliştirme araçlarıyla çözüm geliştirme konusunda uzmanlığı olan Yazılım Geliştiriciler içindir.

Microsoft Certified Solutions Master (MCSM)

Expert (Uzman) düzeyindeki sertifikayı aldıktan sonra bir sonraki hedef Master (Usta) düzeyidir. Bu sertifika, çok daha yüksek düzeyli BT becerileri olduğuna dair bir kanıt almak isteyen seçkin profesyoneller içindir.

Kariyerinizi Bulut’a Taşıyın…

Bulut Bilişim konusunda eğitimli çalışan gereksinimi aylardır BT pazarını zorlamaktadır. Çözüm sağlayıcılar, hizmetlerini daha gelişmiş bir seviyeye getirebilmek için Bulut’u bilen çalışanlar aramaktalar. Bulut Bilişim pazarı ve bu pazara bağlı olarak iş ilanları hızla artarken, bu pozisyonlar için uygun kişilerin sayısı ise oldukça yetersiz bir hızda gelişmektedir.

Bu nedenle Microsoft, sertifika programını Bulut’la ve gerçek dünyadaki iş gereksinimleriyle eşleştirilen daha ayrıntılı bir BT beceri setini doğrulayan yeni bir sertifika programı tasarladı.

Kariyerinizi Bulut’a Taşıyın…

Yeni Sertifika Programları Hazır

Baştan oluşturulan ve yeni yaratılan sertifika programları hakkında birçok bilgiye aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

mstr

Ayrıca siz değerli IT Profesyonellerine ve Yazılım Geliştiricilerine, Prometric’in aynı fiyata 1 yerine 2 sınav kampanyasından faydalanmalarını tavsiye ediyoruz.

Daha Fazla :

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile