Windows 8 İşinize Değer Katıyor…

Yazdır PDF

Bundan yaklaşık bir yıl önce, dünya yenilenen Windows ile tanışma fırsatı yakaladı. Bu süre zarfında, Microsoft olarak, dünyanın farklı yerlerindeki müşterilerimiz ile Windows 8′in nasıl kurumsal bir işletim sistemi olduğunu ve şirketlerinde nasıl çalıştıklarını konuştuk.

Windows 8′in RTM (Release to Manufacturing) sürümünün çıkmasıyla beraber Windows 8’in geliştirilmesi tamamlandı ve Windows 8’in tüketicilerle buluşacağı 26 Ekim 2012’deki bitiş çizgisine daha da yaklaşmış olduk.

RTM sürümünün sunulması cihaz üreticisi iş ortaklarımız için önemli olmasının yanı sıra, aynı zamanda müşterilerimiz, iş ortaklarımız ve yazılım geliştirmeciler için de en kısa zamanda Windows 8 Enterprise sürümüne sahip olacaklarının işaretcisi.

Kurumsal Windows müşterilerimiz, kurumlarında Windows 8′i deneyen BT Uzmanları 15 Ağustos tarihinden itibaren TechNet abonelikleri ile Windows 8′in son sürümüne erişim sağlayabilecekler. Windows için Yazılım Güvencesi (Software Assurance) bulunan müşterilerimiz, Volume License Service Center (VLSC) üzerinden Windows 8 Enterprise sürümünü 16 Ağustos itibariyle indirmeye başlayıp, test edip, pilot denemelere ve yaygınlaştırmaya başlayabilecekler. Yazılım Güvencesi (Software Assurance) bulunmayan Volume License müşterilerimiz ise 1 Eylül tarihinden itibaren Microsoft Hacim Lisansı satan iş ortaklarımız üzerinden Windows 8 Enterprise sürümlerine ulaşabilecekler.

Bir diğer önemli nokta ise eğer halen yapmadıysanız Windows’tan en iyi şekilde yararlanmak için MDOP subscription’ı anlaşmanıza eklemeyi düşünebilirsiniz. Çoğu müşterimizin Bilgi Teknolojileri stratejisinde Windows özelliklerini yönetebilmek, kullanıcı üretkenliğini artırmak ve işletim sisteminde bulunan, kullanıcının kullandığı uygulamaları sanallaştırmak bulunmaktadır ve MDOP paketi bu amaçları gerçekleştirmenizde yardımcı oluyor.

Peki Windows XP, Windows Vista ya da Windows 7 li PC kullanan müşterilerimize ne öneriyoruz?

Bir yandan Windows 8′i inceleyip denerken, kurumsal müşterilerimizin windows 7 yaygınlaştırmasına devam etmelerini öneriyoruz. Windows 7 ve Windows 8 arasındaki uyumluluk kullanıcıların Windows 7 kullanırken Windows 8 e geçmelerinde kolaylık sağlayacaktır. Windows XP ya da Windows Vista kullanan, ya da Windows7 yaygınlaştırmasının erken evrelerinde olan müşterilerimize önerimiz Windows 8 yaygınlaştırma planlamalarına başlamaları olacaktır. Kesinlikle Windows 7 bile kullanıyorsanız, Windows 8′i değerlendirmeyi ve denemeyi ertelemeyin. Windows 8 değerlendirmenize bugün başlayıp iş hayatınızı ve kişilerin nasıl iş deneyimlerini güzelleştirdiğini görebilirsiniz. Çoğu müşterimiz Windows 8 ile gelen pek çok yeniliğin, Windows8 uygulamalarının, tablet gibi yeni tip donanımların, Windows To Go’nun, geliştirilmiş güvenlik özelliklerinin, DirectAccess’in ve masaüstü sanallaştırmadaki gelişmelerin iş yerlerinde sunduğu yeni olanakları, mobil yaşama olan etkilerini ve üretkenliğe olan katkılarını şimdiden bizimle paylaşmaya başladılar.

Daha fazla bilgi için yukarıda belirttiğimiz tarihleri takip etmenizi ve Windows 8 Enterprise’ı edineceğiniz sitelerimize ilgili tarihte girerek kurumlarınıza sunacağı olanaklara göz gezdirmenizi öneriyoruz.

Daha Fazla :

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile