10 Kasım ve Bing İngiltere

Yazdır PDF

Bing’in en önemli özelliklerinden biri ana sayfasındaki resim ve üzerindeki kabarcıklar. Bu resimler hergün farklı bir coğrafyadan bir doğa manzarası, özel bir mozole, bina, şehir manzarası ya da hayvanlar olabiliyor. Bu resimler Bing kullanıcılarına bilgi vermek, bilgi dağarcıklarını genişletmek amacıyla çok özel olarak seçiliyor ve her ana sayfa resmindeki 4 adet farklı kabarcığa mouse’unuzu getirdiğinizde ve tıkladığınızda resim hakkında çok detaylı bilgi alabilmektesiniz.

Bing İngiltere Ana Sayfa Editörü Alexander McNamara bu resimleri aylar öncesinden özel olarak planlıyor. Ben de Ağustos ayında kendisine bizim için çok önemli bir tarih olan 10 Kasım ve yüce önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü anlattım.

Tabi iki anlatırken o tarihteki İngiltere Başbakanı David L’loyd George’un şu unutulmaz sözleri ile başladım; “Yüzyıllar nadir olarak dahi yetiştirir. Şu talihsizliğimize bakın ki, o büyük dahi çağımızda Türk milletine nasip oldu”. (1922)…

Daha sonra Alexander bugün için en uygun resmi aradı ve beraber seçtik. Üstündeki kabarcıkları ve içeriklerini planladık. İngiltere’de bugün yani 10 Kasım 2011 günü Bing’e giriş yapan herkes Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu yüce önderimizin yattığı görkemli Anıtkabir’in bu harika fotoğrafı ve bilgileri ile karşılaşıyor.

Siz de bunu görmek isterseniz www.bing.co.uk adresini ziyaret edebilirsiniz.

10 Kasım ve Bing İngiltere

10 Kasım 2011 - Anıtkabir Bing İngiltere Ana Sayfasında

Huzur içinde yat atam… Biz gençlere bıraktığın meşaleleri dünyanın her noktasında yakmaya devam edeceğiz…

@emretok
Bing İş Ortaklıkları Yöneticisi | Microsoft Ingiltere

10 Kasım ve Bing İngiltere

Daha :

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile