Windows 8 ile Mükemmel Türkçe!

Yazdır PDF

Windows 8 ile Mükemmel Türkçe!

Windows 8‘deki Türkçe terminolojiyi iyileştirmek için http://mstr.to/w0wfeg adresinden kayıt olabilir ve Windows 8′in Türkçe versiyonunun geliştirilmesine katkı sağlayabilirsiniz.

Paylaşabilirsiniz…

Microsoft Terminoloji Topluluğu Forumu‘na katılım herkese açık! Bu nedenle sizler Windows 8′in Türkçesinin geliştirilmesin katkıda bulunabileceğiniz gibi arkadaşlarınızı da bu sürece katılmaya davet edebilirsiniz.  Yeni terminolojinin oluşturulmasına katkı sağlamasını istediğiniz arkadaşlarınız ile  twitter, Facebook veya isterseniz epostanız üzerinden “ http://mstr.to/w0wfeg ” adresini paylaşmanız yeterli olacaktır…

Nasıl?

  1. http://mstr.to/w0wfeg adresine tıklayın ve Windows Live Kimliğinizle giriş yapıp, kayıt olun.
  2. Başlamak için menüden Sözlük seçeneğine tıklayın. Burada İngilizce dilindeki kaynak terminoloji ile ilk önerileri göreceksiniz.
  3. Terimleri inceleyin ve belli tercümeler için oy kullanın veya yorumlarınızı bildirin. Dilerseniz Tercüme Öner veya Oyla seçeneğini kullanarak yenilerini önerin.

Windows 8 ile Mükemmel Türkçe!Windows 8 ile Mükemmel Türkçe!

Çok basit…

Bu basit kayıt adımlarını takip edin, ardından sözlüğü inceleyin ve listelenen öneriler için oy kullanın veya kendi önerilerinizi sunun. Geri gelip daha fazla oy kullanmayı unutmayın! Program süresince sisteme ulaşabilir ve sonradan verilen öneriler için de oy kullanabilirsiniz.

 

Son gün 21 Kasım!

11 – 21 Kasım 2011 tarihleri arasında verilen öneri ve oylar kabul edilecektir.

Daha :

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile