Imagine Cup 2012: Var mısınız?

Yazdır PDF

Her yıl düzenlenen ve dünyanın en büyük öğrenci yarışması olan Imagine Cup için bu yıl ayrı bir coşku ile hazırlanıyoruz: Bu yıl Imagine Cup’ın 10’uncu yılını kutlayacağız. Dünya finallerimiz Avusturalya’nın Sydney kentinde.

350 bin öğrencinin başvurduğu 2011 yılındaki yarışmada, 183 ülkenin finalistleri Amerika’nın New York eyaletinde düzenlenen dünya finallerinde yarıştı. Bu yıl da öğrenciler “Birleşmiş Milletler Binyıl Kalkınma Hedefleri” doğrultusunda belirlenen gerçek dünya problemlerini çözmek için yarışacak. Bu hedefler doğrultusunda geliştirilen teknoloji çözümlerinden bazıları: hastalıkla mücadele, eğitimin yaygınlaştırılması ve iyileştirilmesi, çevresel sürdürülebilirlik ve çocuk ölümlerinin sayısını azaltılması.

Yarışmaya üç farklı kategoride katılabilirsiniz: Yazılım tasarımı, Oyun Geliştirme ve BT Becerileridir. İlk iki kategoride birinci seçilen projeler dünya finallerine katılma hakkı kazanıyor. BT Becerileri kategorisinde ise dünya şampiyonu çevrimiçi olarak belirleniyor ve direkt ödül törenine katılıyor. Yarışmaya başvurular devam ediyor ve yazılım tasarımı kategorisinde yarışabilmek için tek yapmanız gereken 600 harften oluşan kısa bir ön tanıtım raporunu 13 Mart 2012 tarihine kadar göndermek. Başvurular ve diğer kategoriler ile ilgili detayları imaginecup.com adresinden takip edebilirsiniz.

Imagine Cup 2012: Var mısınız?

Imagine Cup’ın 10’uncu yılında, yeni bir destek programı da başladı. 2011 ve takip eden iki yılda yazılım tasarımı alanında dünya finallerine katılanların başvurabileceği bu program, hayalleri gerçeğe dönüştürmek adına büyük bir fırsat. Programa seçilecek projelerin hayata geçirilmesi için Microsoft girişimcilere yazılım yardımı, teknik desteğin yanı sıra 100 bin dolara kadar maddi destek de sağlıyor.

Buradaki bilgilere ek olarak, sizlere yardımcı olması için eski Imagine Cup finalisti, yeni Microsoft çalışanı İbrahim Kıvanç’ın deneyimlerini paylaştığı günceyide ziyaret etmenizi öneririm: http://blog.microsoft.com.tr/imagine-cupa-farkli-bir-bakis-is-hayatina-hazirlik.html

Benim için Image Cup’in yeri ise çok özel: Microsoft’ta çalışmaya başlamadan çok önce, yarışmaya daha ilk yıllarında bir proje ekibinin danışmanı olarak katıldım ve sonrasında bu süreç benim için bir tutku haline geldi. Bu tecrübeler ışığında 2012 Türkiye finalisti olacak ekip ile yakından çalışıp, ülkemizi dünya finallerinde en iyi şekilde temsil edebilmeyi heyecan ile bekliyorum.

Başvurularınızı http://www.imaginecup.com adresinden bekliyoruz!

Biz hazırız, siz de var mısınız?

Daha :

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile