iOS5 ile Hotmail Kullanmak Daha Kolay!

Yazdır PDF

Dünyanın en çok kullanılan e-posta servisi olan Hotmail‘e, geçtiğimiz sene Exchange Active Sync desteği eklemiş ve bu sayede müşterilerimizin Hotmail e-posta, takvim ve kişilerini cep telefonlarıyla Exchange üzerinden senkronize edebilmesini sağlamıştık.

Her ne kadar bu sayede son bir senedir iPhone ve iPad’lerde Exchange üzerinden Hotmail kurulumu yapmak mümkün olsa da, iOS 5′te otomatik e-posta ayarları arasına Hotmail’in de eklenmesi, bu cihazlara Hotmail kurulumu yapmayı iyice kolay hale getirdi.

Artık iOS 5 cihazınıza Hotmail’i kurmak için e-posta kurulum adımlarını izleyerek e-posta adresinizi ve şifrenizi girmeniz yeterli.

iOS5 ile Hotmail Kullanmak Daha Kolay!

iOS 5′in 12 Ekim’deki lansmanından sonraki 20 günde, dünya çapında 2 milyondan fazla kişi Hotmail’i iPhone veya iPad’lerine kurdu ve bu kullanıcılara her gün 100 bin kişi daha katılıyor. Aşağıdaki grafikten de görebileceğiniz gibi, şimdiye kadar gerçekleşen yeni kurulumların %60′ından fazlası iPhone 4, neredeyse dörtte biri ise piyasaya yeni çıkan iPhone 4S’te yapılmış.

iOS5 ile Hotmail Kullanmak Daha Kolay!

Hotmail’i akıllı telefonlarda kolay erişilebilir hale getirme çabalarımız tabi ki iPhone ile bitmiyor. Bugün bir çok Nokia ve Blackberry modelinde kolayca kurulum yapmanız mümkün, Android kullanıcıları ise yine Ekim başında lanse ettiğimiz ve kullanıcılardan çok iyi yorumlar alan “Hotmail Android” uygulamasını ücretsiz indirebilirler.

Uzun lafın kısası, cep telefonunuzdan Hotmail’e erişmek ve tüm e-postalarınızı, takviminizi ve kişilerinizi telefonunuzdan yönetmek artık son derece kolay. Siz de hemen yukarıda belirttiğim linklerden ayarlarınızı alıp, e-postalarınıza her an ve her yerden ulaşabilmenin rahatlığını yaşamaya başlayabilirsiniz…

Daha :

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile