Windows 7 Enterprise’ın BranchCache Özelliği ile Verimliliği Artırın

Yazdır PDF

Windows 7 Enterprise’ın BranchCache Özelliği ile Verimliliği Artırın Günümüzde bir çok sirket, iş ve müşteri tabanını genişletebilmek için dünya genelinde şube sayılarını arttırdı. Bu durum, şirketlerin büyüme sürecine büyük fayda sağlarken bir yandan da şubelerdeki çalışanların erişebilirlik konusunda bir takım engellerle karşılaşmalarına sebep olmaktadır.

Şubelerdeki calışanlar kurumsal bir veriye erişmeye çalıştıklarında, ağ bant genişliği sınırından ve uygulamaların cevap süresindeki gecikmelerden olumsuz yönde etkilenirler. Ağ performansını geliştirmek ise pahalı ve zordur.

İşte Windows 7 Enterprise, şubelerdeki çalışanlara muhteşem bir çözüm sunuyor. Windows 2008 R2 ve Windows 7 ile birlikte gelen BranchCache özelliği, şubelerdeki Windows 7 Enterprise kullanıcılarının dosya ve web sunucularındaki içeriği kendi ön belleklerine kopyalarak yerelden kullanabilmelerini sağlamaktadır. BranchCache deneyimi, sirketlerdeki bant genişliği ihtiyacını azaltır ve bir dosyaya erişiminizi hızlandırır. Böylece bu özellik, yerel ağınızda daha hızlı dosya kopyalama, dosya indirme, video izleme ve buna benzer işlemleri daha kolay bir sekilde yapabilmenizi sağlar.

Windows 7 Enterprise’ın BranchCache Özelliği ile Verimliliği Artırın

BranchCache‘i uygulamak için uzak dosya sunucularına ve web sayfaları üzerinde Windows Server 2008 R2′yi yüklemeniz gerekir. BranchCache HTTP, HTTPS ve SMB’yi destekler. BranchCache ayrica SSL ve IPsec gibi ağ güvenlik protokollerini de destekler. Bu sayede bilgi bütünlüğünü de korur…

Daha :

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile