Outlook Kullanıyorsanız Hotmail’e Geçmeniz için 10 Neden!

Yazdır PDF

Microsoft Outlook 150 milyon aktif kullanıcıyla dünyanın en popüler e-posta yazılımı olarak kabul edilirken, Hotmail ise 350 milyon aktif kullanıcıyla dünyanın en büyük e-posta hizmetidir. Outlook ve Hotmail birlikte daha iyi bir ikili olurken, mühendislerimiz Outlook Hotmail Connector ile milyonlarca kullanıcımıza ücretsiz ve harika bir bağlantı deneyimi sunmak için birbiriyle sıkı bir iş birliğiyle çalışıyor.

Outlook kullanıcılarımızdan her gün bu ürünün içinde “yaşadıklarını” ve hem iş hem de özel e-postalarını tek bir yerden yönetebilme becerisini çok beğendiklerini duyuyoruz. İşte Connector bunu kolayca yapabilmelerini sağlıyor. Paylaşımlı kullanımı tercih eden abonelerimiz Hotmail’i Outlook’un yanı sıra Exchange tabanlı veya iş için kullandıkları diğer bir e-posta hesabı ile  de ücretsiz, kişisel bir bulut hizmeti olarak kullanabilmekteler.

O halde Outlook kullanıcıları için neden en iyisi Hotmail? İşte bu sorunun cevabını, abonelerimizin en çok kullandıkları özellikler ile anlatmaya çalışayım :)

Outlook Kullanıyorsanız Hotmail’e Geçmeniz için 10 Neden!

1- Bayraklar

Hem Outlook hem de Hotmail hatırlatma amacıyla e-postaların bayraklanmasını desteklemektedir. Birçok insan gelen kutusunu bir “görevler” listesi olarak kullandığı için e-postanın takip edilmesi için bayraklandırılması harika bir özelliktir. Hotmail’de gezintinin sol tarafındaki “Bayraklandı” Hızlı Görünümü’ne tıklayarak bayraklanan tüm görevlerinizi hızlıca görebilirsiniz. Outlook’ta kendi hızlı görünümünüzü oluşturmak için Bayraklanan e-postalarınız için bir arama dosyası oluşturabilirsiniz. Bunun için “Klasör” sekmesinden “Yeni Arama Dosyası”na tıklayıp “E-posta takip için bayraklandı” seçeneğini işaretlemeniz yeterlidir.


2- Anında eylemler

Hem Hotmail hem de Outlook’ta bir iletinin üzerinde sağ tıklayıp “yanıtla”, taşı”, “ilet”, “okundu olarak işaretle”, sil” gibi eylemleri gerçekleştirebilirsiniz. Hotmail artık e-postaların dosyaya taşınmasını, iletilerin süpürülmesini, silinmesini, önemsiz olarak işaretlenmesini ve sınıflandırılmasını doğrudan e-posta listesinden gerçekleştirilmesini sağlayan anında eylemleri desteklemektedir. Outlook’un da Hızlı Erişim Çubuğu adında benzer bir özelliği bulunmaktadır. Bu özelliği etkinleştirmek için gelen kutunuzdaki şerit menüsüne sağ tıklamanız yeterlidir. Bu hızlı eylemler Hotmail ve Outlook hesaplarınızda kullanılabilir.

Outlook Kullanıyorsanız Hotmail’e Geçmeniz için 10 Neden!

ms

3- Çevrimdışı erişim

WiFi ve 3G bağlantıya bugün hemen hemen her yerde ulaşılabilse de bağlantının kurulamadığı durumlarla karşılaşılabilmektedir. Örneğin seyahat halindeyken hiçbir bağlantı bulunmasa bile e-postanıza, takviminize ve kişilerinize erişebilmek isteyebilirsiniz. Seyahate başlamadan önce Hotmail verilerinizi eşitleyebilir ve güncellenen bilgilerinize Outlook’tan da erişim sağlayabilirsiniz.

ms

4- Tüm takvimlerinizi içeren paylaşımlı bir aile takvimi

Hem Hotmail hem de Outlook birden fazla takvimi desteklemektedir. Genel takvimleriniz (iCalShare.com’da olanlar gibi) ve paylaşılan takvimleriniz de dahil bütün Hotmail takvimlerinize Outlook’tan erişim sağlayabilir ve bunları yönetebilirsiniz. Kullanıcılarımızdan duyduğumuza göre paylaşılan takvimler daha çok aile planlaması amacıyla kullanılmaktadır. Connector sayesinde aile takvimleriniz de dahil tüm takvimlerinizi iş takvimlerinizde olduğu gibi diğer Outlook takvimleriyle yan yana veya üst üste kullanabilirsiniz.

Outlook Kullanıyorsanız Hotmail’e Geçmeniz için 10 Neden!

Outlook’ta iş takvimi ve Hotmail paylaşımlı aile takvimi yan yana görüntülenebilmektedir.

ms

5- E-posta, randevular ve kişileri sürükleyip bırakma

Hotmail ve Exchange tabanlı verileriniz Outlook’ta ayrı ayrı saklanır ama verileri bu ikisi arasında kolayca sürükleyip bırakabilirsiniz. Örneğin, birçok kullanıcımızın kişisel e-postalarını bazen iş hesabından aldığını biliyoruz. Connector ile bu iletileri Hotmail gelen kutunuza sürükleyip bırakabilirsiniz. Aynı şeyi kişisel kişileriniz için de yapabilir, bunları Hotmail’den Exchange’e taşıyarak yedekleyebilirsiniz. Ayrıca bir e-postayı Hotmail takviminize taşıyarak tanım alanındaki e-posta bilgilerini koruyabilirsiniz. Hatta etkinliklerinizi bile takvimleriniz arasında sürükleyip bırakabilirsiniz. Diyelim ki, iş için bir seyahate çıkmanız gerekiyor. Seyahat güzergahınızı Exchange takviminizden, örneğin, Hotmail paylaşımlı aile takviminize sürükleyebilirsiniz. Böylece istediğiniz kişi bu etkinliği Hotmail takvimine ulaşarak görüntüleyebilir. Yeni ve sadece Hotmail’de bulunan Hotmail takvimi değişiklik uyarı özelliği sayesinde paylaşılan takviminize ekleme veya takvimde değişiklik yaptığınızda, takviminizi paylaştığınız kişilere otomatik e-posta gönderilir.

ms

6- Outlook 2010 Hotmail hesabı kuralları ile çalışmaktadır

Birçok Outlook müşterisinin iletileri otomatik olarak vurgulamak, sınıflandırmak veya dosyalamak için e-posta kurallarını kullandığını biliyoruz. Connector ile Hotmail iletilerinizde Outlook kurallarını çalıştırabilirsiniz. Örneğin Outlook’ta, sadece size gönderilen e-postaları otomatik olarak vurgulaması için bir kural koyabilirsiniz. Sadece size gönderilen bir ileti aldığınızda, bu ileti Hotmail hesabınıza bile gönderilmiş olsa Outlook bunu sizin için vurgular. Bu sayede sadece size gönderilen bu ileti üzerinde herkese gönderilen iletilerden daha hızlı hareket etmeniz gerektiğini bilirsiniz. Kurallar çok güçlüdür ve iletilerinizi size özel bir şekilde yönetmek için kuralları neredeyse sınırsız bir biçimde birleştirebilirsiniz. Outlook’ta hazırladığınız kurallar Outlook’unuz açık olduğu sürece Hotmail’de de çalışır ama sadece Hotmail’e özel kurallar da belirleyebilirsiniz. Bir deneyin. Hotmail’de Seçenekler’e gidin ve başlıktaki isminizin altında “İletileri sınıflandırma kuralları’nı seçin.” Outlook’ta Giriş sekmesindeki Kurallar dosyasını seçin.

ms

7- Hesapların ayrı tutulması

Outlook Kullanıyorsanız Hotmail’e Geçmeniz için 10 Neden!

Kullanıcılarımızdan birçoğu iş ve kişisel e-postalarını ayrı tutmak istediklerini belirtmektedir. Connector’ı kullanarak e-postanızı hazırlamaya Outlook’ta başlayabilir ve bu e-postayı istediğiniz hesabınızdan gönderebilirsiniz. Hotmail hesabınızı seçerseniz e-posta Hotmail sunucuları üzerinden gönderilir. İş veya diğer hesaplarınızdan birini seçerseniz e-posta Exchange veya diğer sunucular üzerinden gönderilir. Outlook’ta “Kimden” düğmesine tıklayarak hangi hesabı kullanarak göndereceğinizi seçebilirsiniz.

ms

8- Kolay dosya ve alt dosya yönetimi

Bazı insanlar e-postalarını “yığar”, bazıları ”dosyalar, diğerleriyse “siler.” Geçen yıl, Hotmail’de karşılaştığımız bu tür kullanıcılar hakkındaki bilgileri sizinle paylaşmıştık. Hotmail gelen kutularının % 25’ten fazlası “dosyalayıcılar”dan oluşmaktadır. Hem Outlook hem de Hotmail siz dosyalayıcılar için dosya ve alt dosyaları desteklemektedir; böylece düzenli çalışabilir ve gelen kutunuzu hizaya getirebilirsiniz. Hotmail dosyalarınızın tamamı Outlook ile eşitlenir; hatta Outlook’ran yeni Hotmail dosya ve alt dosyaları oluşturabilirsiniz. E-postalarınızı dosyalara sürükleyip bıraktığınız zaman ister internet üzerinden, ister akıllı telefonunuzdan, ister ev bilgisayarınızdaki Outlook’tan veya herhangi başka bir yerden erişim sağladığınız Hotmail’iniz otomatik olarak eşitlenir. Diğer hesaplardan bile , örneğin, iş için kullandığınız Exchange hesabınızdan Hotmail hesabınıza veya tam tersi, e-posta sürükleyebilirsiniz.

ms

9- Outlook 2010′da Outlook ve Hotmail arasında gereksiz e-posta listelerinin eşitlenmesi

Gereksiz e-postaları azaltmak ve güvenliğinizi sağlamak için devamlı çalışıyoruz. Outlook 2010 ve Hotmail iyi e-postaları alabilmeniz ve kötü e-postaları almamanız için Güvenli Göndericiler, Yasaklı Göndericiler ve Güvenli Alıcılar listelerinizi eşitler. Hotmail’de bunu iletinin üzerinde sağ tıklayıp “Gereksiz”i seçerek, iletileri seçip başlık gezintisinden “Gereksiz”i seçerek veya yanıtla menüsünden “Gereksiz”i seçerek yapabilirsiniz.

Outlook’ta ise başlıkta “Gereksiz”e tıklayarak veya iletinin üzerinde sağ tıklayarak Gereksiz e-posta ve göndericiyi yasaklama seçeneklerini kullanarak yapabilirsiniz.

Outlook Kullanıyorsanız Hotmail’e Geçmeniz için 10 Neden!

10- Sizin en sevdiğiniz özellik hangisi?

Outlook Connector kullanıcılarının en sevdiği özellikleri paylaşması bizleri çok mutlu ediyor ve ürünlerimizin iyileştirilmesi için bize ipuçları veriyor! Siz de hala Connector’a geçmediyseniz, Hotmail Outlook Connector’ı bugün denemenizi öneririm…

Hotmail Outlook Connector’ı yükleyin ve hızlı kurulum adımlarını izleyin. Connector kurulumu sırasında size zaten yardımcı olacaktır. Hotmail kullanıcısı olmanız :) gerektiği için hala Hotmail’e geçmediyseniz de Hotmail.com‘dan üye olabilirsiniz. Outlook kullanıcısı değilseniz de http://office.microsoft.com/tr-tr/outlook/ adresinden satın alabilir veya ücretsiz sürümlerimizi deneyebilirsiniz.

Daha :

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile