Türkiye Finans Katılım Bankası

Yazdır PDF

TFKB Yazılım Geliştirme Projelerinde TFS ile Yüksek Verimlilik, Kalite Artışı ve Maliyet Tasarrufu Sağladı.

Türkiye Finans Katılım Bankası

Yeni birleşmelerle sürekli büyüyen Türkiye Finans, uygulama geliştirme platformunu uluslararası standartlara daha uygun hale getirmek, performansını ve ölçeklenebilirliğini artırmak, güvenlikle ilgili sorunlarını aşmak ve ürünlerini kullanıcılarına zamanında sunmak için Servis Odaklı Mimariye geçmek istiyordu .

Kalabalık bir yazılım ekibiyle aynı kodlar üzerinde çalışırken paralel geliştirme ihtiyacı artan TFKB, Microsoft .NET mimarisine geçtiğinde ekiplerin birbirinin çalışmalarından olumsuz etkilenmemesini sağlayacak, kod kalitesini ve yazılımcı verimliliğini artıracak, ölçümleme olanakları sunan, etkin bir kod yönetim aracına ihtiyaç duymaya başladı.

Türkiye Finans Katılım Bankası

Piyasadaki çözümleri incelerken Microsoft TFS’nin gerek .NET platformuyla entegrasyon avantajlarını, gerek yeni sürümleriyle çok başarılı bir ürün hale geldiğini gözleyen TFKB Yazılım Ekibi, Microsoft danışmanlığında Team Foundation Server’ı kullanmaya karar verdi.

Microsoft Team Foundation Server ile Türkiye Finans Katılım Bankası aşağıdaki faydaları elde etti.

  • .NET platformuyla entegre, esnek ve genişletilebilir bir kod yönetimi ortamı
  • Paralel proje geliştirme rahatlığı
  • Ölçülebilirlik ve performans iyileştirme avantajları
  • Artan verimlilik ve maliyet tasarrufu
  • Yüksek güvenlik
mstr

TFKB’de Yazılım Müdürü olarak görev yapan Metin Karabiber, projenin sağladığı faydaları şu sözleriyle özetledi : “Microsoft TFS ile paralel bir proje geldiğinde önce elimizdeki işi bitirmeyi beklememize gerek kalmadı. Ekibimizi ayırarak yeni gelen geliştirmeyi yapmamız ve gerektiği anda projeleri birleştirmemiz kolaylaştı. Aynı noktadan iki yatırımı birlikte hayata geçirebilir konuma geldik ve bankayı ‘time-to-market’ denilen, piyasa ihtiyaçlarına hızlı cevap verebilir noktaya götürebilecek bir altyapıya sahip olduk.

Başarı hikayesinin tamamı için http://www.microsoft.com/turkiye/casestudies/tfkb_tfs.aspx adresini ve Visual Studio Team Foundation Server hakkında daha fazla bilgi almak için ise http://mstr.to/uKHBc9 adresini ziyaret edebilirsiniz.

Daha :

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile