Microsoft-ISSA Kurumsal Güvenlik Seminerleri Dizisi!

Yazdır PDF

Microsoft-ISSA Kurumsal Güvenlik Seminerleri Dizisi!

Artık gelenekselleşen “Microsoft – ISSA Kurumsal Güvenlik Seminerleri” dizisi bu yıl da devam ediyor. Seminerler dizisinin ilki 28 Aralık 2011 Çarşamba günü Microsoft Türkiye İstanbul Ofisi’nde…

Microsoft Türkiye olarak, bilgi güvenliğinin söz konusu olduğu her alanda bulunarak bu konuda çevremizi bilinçlendirme misyonumuz doğrultusunda, dünyanın en büyük uluslararası bilişim güvenliği derneği olan ISSA (The Information System Security Association) ‘yı desteklemeye devam ediyoruz. Bünyesinde konusunda uzman bilgi güvenliği çalışanları bulunduran ISSA, sürekli bilgi alışverişinde bulunma ve eğitim akışını sağlama misyonları ile bilişim güvenliği konusunda birçok seminer ve eğitimde öncü, kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. ISSA, Türkiye’de Bilişim Sistemleri ve Güvenliğini profesyonel düzeye taşımak için çalışmalarını sürdürmektedir.

Geçtiğimiz sene bu kapsamda 3.sü düzenlenen“Kurumsal Güvenlik Seminerleri Dizisi” Şubat, Mart, Nisan ve Haziran aylarında Microsoft Türkiye desteği ile İstanbul ofisimizde gerçekleşmişti. Seminerlerde, Yanlışları ve Doğruları ile Penetrasyon Testleri, BT risk yönetimi ve denetimi, güncel saldırı tehditleri ve bu tehditlerden korunma yöntemleri, bilişim sistemlerine yapılan saldırılar karşısında hukuki korunma yolları ve sanallaştırma güvenliği konuları işlenmişti.

Bu seneki Kurumsal Güvenlik Seminerleri Dizisi yine Microsoft ev sahipliğinde gerçekleşecek. Seminerler dizisinin ilki, iki oturum halinde gerçekleşecek ve yarım gün sürecek. Seminere, 2009 yılından beri ISSA Türkiye Başkanlığı görevini sürdüren Batuhan Tosun konuşmacı olarak katılacak.  Konuşmacımız Batuhan Tosun, 13:00-14:00 saatleri arasında Web Uygulamaları Zafiyet Analizi ve 14:00-15:00 saatleri arasında ise İş Sürekliliği Yönetimi ve Planlama konularından bahsedecek.

Etkinlik hakkında detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için http://mstr.to/v2bLPX adresini ziyaret edebilirsiniz…

28 Aralık’ta Microsoft Türkiye İstanbul Ofisi’nde görüşmek üzere…

Daha :

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile