MAP Toolkit 6.5 Kullanıma Hazır!

Yazdır PDF

Bir önceki yazımızda bahsettiğimiz Microsoft Assessment and Planning (MAP) Toolkit Aracı’nın yeni versiyonu olan MAP Toolkit 6.5 artık kullanıma hazır ve indirilebilir durumda.

Özellikle arayüzündeki iyileştirmeler artık çok daha rahat bir biçimde yapılmasını istediğimiz görevi gerçekleştirmemize olanak sağlıyor. Aşağıdaki resimde görüldüğü üzere MAP 6.5 ile envanter ve diğer değerlendirme senaryoları kategorize edildi. Bu sayede istediğimiz senaryolar doğrultusunda değerlendirmelerimiz daha kolay bir biçimde gerçekleştirilebiliyor.

MAP Toolkit 6.5 Kullanıma Hazır!

MAP 6.5 versiyonu ile beraber gelen yenilikler özetle aşağıdaki gibidir;

  • Sunucu Sanallaştırma ve konsolidasyonu ile ilgili geliştirilmiş özellikler;
  • Microsoft Private Cloud Fast Track konfigürasyonları için kişiselleştirme,
  • Sanallaştırma sunucuları ve altyapısı için kullanım eşik değerlerini belirleyebilme,
  • Geliştirilmiş kullanıcı arayüzü sayesinde kullanıcıların sanallaştırma için hedeflenen bilgisayarları kolay bir biçimde bulabilmesi, filtrelemesi ve seçebilmesi.
SQL sunucularının, Microsoft Veritabanı Konsolidasyon Cihazlarına geçişi için kapasite planlanması,Mevcut uygulamaların Windows Azure Platformuna taşınması için kapsamlı ek analizler,Forefront Endpoint Protection 2010 için yazılım kullanımı izlenmesi,Windows İşletim Sistemi çalıştıran “aktif cihazlar” için keşif ve raporlama,SQL Server 2012 keşfi ve raporlaması,HP-UX Itanium sunucular üzerindeki Oracle nesnelerinin bulunması ve raporlanması,Genel kullanım kolaylığı ile ilgili olarak MAP kullanıcı deneyimi iyileştirmeleri.

mstr
Microsoft Solution Accelerators
araçlarından biri olan MAP Toolkit 6.5 hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Daha :

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile