Kamu Kampı Türkiye, 20 Aralık 2011′de Ankara’da Yapılacak

Yazdır PDF

Kamu Kampı Türkiye, 20 Aralık 2011′de Ankara’da YapılacakTürkiye’de ilk kez düzenlenecek olan “Kamu Kampı” etkinliğinde, kamu yöneticileri, STK temsilcileri ve özel sektör hep birlikte kamuda sosyal medya ve işbirliğini tartışacak.

Teknolojiyle büyüyen insanların artmasıyla birlikte, kamuya yönelik beklentiler ile vatandaşın isteklerine daha hızlı ve verimli yanıtlar verebilmek için kamu da yeni dinamikler gelişti. “Şeffaflık, ortak çalışma becerisi ve katılımcılık” ilkeleriyle desteklenen bu konsepti içeren bir “Kamu Kampı” düzenleniyor.Bilişim sektörünün tüm kesimlerine hitap eden öncü, yaygın ve kamu yararına çalışan en büyük sivil toplum kuruluşu (STK) olan Türkiye Bilişim Derneği (TBD), Dijital Türkiye Platformu’nun desteği ve Microsoft Türkiye işbirliğiyle “Kamu Kampı 2.0” etkinliği gerçekleştirilecek. Dünyada Brezilya, Almanya, İskoçya, Kanada gibi ülkelerde yapılan ve Türkiye’de ilk kez düzenlenecek olan etkinliğe, kamu kurumları, özel sektör kuruluşları, STK’lar, üniversite ve yerel yönetimler gibi paydaşlar katılabilecek.

Türkiye’nin dijital geleceğiyle ilgilenen herkese açık ve ücretsiz olan etkinlik, inovatif düşünürler, akademisyenler, kamu, özel sektör ve aktif vatandaşlar arasında kurulacak akıllı ortaklıklar aracılığıyla Türkiye’nin dünya standartlarında bir dijital geleceğe kavuşmasına yardımcı olacak.
Etkinlikle ilgili detay bilgilere http://www.kamukampi.com adresinden ulaşılabilir.

Ayrıca http://www.facebook.com/kamukampiturkiye ve http://twitter.com/kamukampi hesabından etkinlik canlı olarak takip edilebilecek.

Daha :

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile