Uygulama Yaşam Döngüsü (ALM)

Yazdır PDF

Ankara ve İstanbul’da gerçekleştirdiğimiz seminerlere sizleri de bekliyoruz!

Uygulama Yaşam Döngüsü (ALM)

İstanbul;

Visual Studio 2010 ile Kaynak Kod Yönetim Teknikleri

21 Aralık 2011 13:00-17:00 – İstanbul Microsoft Ofisi
Kayıt sayfasına http://mstr.to/tD7x5A adresinden ulaşabilirsiniz.

Visual Studio, 2010 ve Team Foundation Server pek çok kurum tarafından özellikle kaynak kod kullanımı konusunda 2005 yılından bu yana yaygın olarak kullanılmaktadır. Kaynak kod yönetimi kendi içinde değişik yaklaşımlar içermektedir. Proje ekiplerinin büyüklüğü, yapısı, hedefleri, ürün çıkış sıklığı, son kullanıcı çeşitliği gibi faktörlere bağlı olarak kaynak yönetim teknikleri farklılıklar göstermektedir. Bu konuda yaygın kullanılan yaklaşımların yanı sıra, bunların getirileri ve kısıtları bu oturumda detaylı şekilde ele alınacaktır.

Visual Studio 2010 ile Kod Analizinden, Test Süreçlerine Kadar Yazılım Kalite Yönetimi

28 Aralık 2011 13:00-17:00 – İstanbul Microsoft Ofisi
Kayıt sayfasına http://mstr.to/vAxO6U adresinden ulaşabilirsiniz.

Visual Studio 2010 ve Team Foundation Server yazılım kalite kontrolü için pek çok aracı içermektedir. Sunulan altyapı ile kod analizi, test, yazılım hatalarının tespit edilmesi ve ayıklanmasına gibi süreçler hem kısalıyor hem de daha verimli hale geliyor. Visual Studio 2010 ile yazılım geliştiricilerin testlerin sonucunda bulunan hataları tekrarlayamamaları durumu ortadan kaldırıyor. Test ortamında hatanın oluştuğu an, ekran videolarına kadar otomatik olarak yazılım geliştiriciye ulaştırılabiliyor. Daha zengin otomatik test araçlarıyla Windows ve Web tabanlı uygulamalarınız sizin belirlediğiniz sıklıkta tekrar tekrar ve otomatik olarak test edilebiliyor. Bu oturumda VS 2010 ile beraber gelen kod kalite analiz araçları, hata ayıklama, profil araçları, zengin test araçları ve Test Manager uygulaması ele alınacak.

Ankara;

Visual Studio 2010 ile Baştan Başa Yazılım Geliştirme Süreçleri

22 Aralık 2011 13:00-17:00 – Ankara Microsoft Ofisi
Kayıt sayfasına http://mstr.to/uoRFuc adresinden ulaşabilirsiniz.

Yazılım projelerinde iş siterlerinden, proje planlamaya, kodlama sırasında hedeflerin yönetilmesinden sürüm çıktıktan sonra desteklenmesine kadar ki tüm süreçi kapsayan bir içerik sunulacaktır. Bu hayat döngüsü Visual Studio 2010 ve Team Foundation Server ile nasıl desteklenebilir örneklerle desteklenecektir.Sunumun ikici yarısında Visual Studio ve Team Foundation Server’in “vNext” kod adlı geliştirilmekte olan bir sonraki sürümü hedeflenen özellikleri ve canlı demolarla anlatılacaktır.

Visual Studio 2010 ile Kaynak Kod Yönetim Teknikleri

14 Şubat 2012 13:00-17:00 – Ankara Microsoft Ofisi
Kayıt sayfasına http://mstr.to/rZGckA adresinden ulaşabilirsiniz.

Visual Studio, 2010 ve Team Foundation Server pek çok kurum tarafından özellikle kaynak kod kullanımı konusunda 2005 yılından bu yana yaygın olarak kullanılmaktadır. Kaynak kod yönetimi kendi içinde değişik yaklaşımlar içermektedir. Proje ekiplerinin büyüklüğü, yapısı, hedefleri, ürün çıkış sıklığı, son kullanıcı çeşitliği gibi faktörlere bağlı olarak kaynak yönetim teknikleri farklılıklar göstermektedir. Bu konuda yaygın kullanılan yaklaşımların yanı sıra, bunların getirileri ve kısıtları bu oturumda detaylı şekilde ele alınacaktır.

Visual Studio 2010 ile Kod Analizinden, Test Süreçlerine Kadar Yazılım Kalite Yönetimi

29 Şubat 2012 13:00-17:00 – Ankara Microsoft Ofisi
Kayıt sayfasına http://mstr.to/rw5Osw adresinden ulaşabilirsiniz.

Visual Studio 2010 ve Team Foundation Server yazılım kalite kontrolü için pek çok aracı içermektedir. Sunulan altyapı ile kod analizi, test, yazılım hatalarının tespit edilmesi ve ayıklanmasına gibi süreçler hem kısalıyor hem de daha verimli hale geliyor. Visual Studio 2010 ile yazılım geliştiricilerin testlerin sonucunda bulunan hataları tekrarlayamamaları durumu ortadan kaldırıyor. Test ortamında hatanın oluştuğu an, ekran videolarına kadar otomatik olarak yazılım geliştiriciye ulaştırılabiliyor. Daha zengin otomatik test araçlarıyla Windows ve Web tabanlı uygulamalarınız sizin belirlediğiniz sıklıkta tekrar tekrar ve otomatik olarak test edilebiliyor. Bu oturumda Visual Studio 2010 ile beraber gelen kod kalite analiz araçları, hata ayıklama, profil araçları, zengin test araçları ve Test Manager uygulaması ele alınacak.

Daha :

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile