Windows Azure Infrastructure Service Artık Tam Sürüm Hazır

Yazdır PDF

Bu sabah Microsoft tarafından WindowsAzure Infrastructe Service’in tam olarak kullanıma hazır olduğunun duyurusu geldi. Bununla birlikte preview versiyondan tam sürüme geçmiş olduk. Windows Azure IaaS tarafında yeni özelliklerde karşımıza çıktı.

  • Artık imaj galerisinde yeni imajlarımız var.Yeni versiyon SQL Server, BizTalk Server ve SharePoint imajı
  • Yeni VM boyutlarımız kullanıma hazır.(Daha güçlü makineler)
  • Ve tabi ki yeni fiyatlar J (IaaS ve PaaS tarafında fiyatlar %21 ile %33 oranında arttırıldı)

Windows Azure Virtual Machines Tarafında Gelen Yenilikler

Windows Azure üzerinde konumlandıracağınız sanal makineler için bir çok farklı metod kullanabilirsiniz. Sıfırdan bir sanal makine oluşturabileceğiniz gibi kendi imajlarınızı da Windows Azure üzerine gönderebilirsiniz. Ayrıca imaj galerisinin içinden sizin için hazırlanmış imajlarıda kullanabilirsiniz. Tam sürüm ile birlikte imaj galerisine yeni imajlarda eklendi. Yeni versiyon Windows Server 2008 R2,Windows Server 2012,SQL Server, BizTalk Server yanında artık hazır SharePoint Server imajınıda kullanabiliyorsunuz.

Windows Azure Infrastructure Service Artık Tam Sürüm Hazır
Resim-1

Windows Azure Sanal Makine kullanımları sırasında belirlediğimiz sanal makine boyutlarına 2 farklı tip daha eklendir. Bu güne kadar 5 olan sanal makine tipi toplam 7′ye çıkmış oldu. 4 core x 28GB RAM tipi ve 8 core z 56GM RAM tipi. Bu boyutlardan dilediğinizi seçebilirsiniz.

Windows Azure Infrastructure Service Artık Tam Sürüm Hazır
Resim-2

Yeni Fiyatlar

Bugün itibariyle Windows Azure IaaS ve PaaS modelleri kullanımında ki fiyatlarda değişikliğe gitti. Sanal makine saatlik kullanımda fiyatlar artarken 6 aylık ve 12 aylık taahhütlü kullanımlarda fiyatlarda indirime gidildi.

Yaklaşık olarak sanal makine fiyatları aşağıda ki gibidir. Detaylı bilgi için Windows Azure Fiyatlandırma sayfasını inceleyebilirsiniz.

Windows Azure Infrastructure Service Artık Tam Sürüm Hazır
Resim-3

Bu konuyla ilgili sorularınızı http://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Daha Fazla :

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile